photo-85.jpg

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. Obecnie leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając zębom ich naturalne właściwości.

Dla potrzeb zachowania najwyższego stopnia bezpieczeństwa zdrowia Pacjentów nasz zakład wyposażony został m.in. w nowoczesny autoklaw Stericlave 24 B LCD z destylatorką oraz zgrzewarką.

  • Spełnia normy: PN EN13060
  • Posiada certyfikaty: CE
photo-86.jpg

 

Badanie stomatologiczne

Podczas pierwszej wizyty w naszym zakładzie lekarz wykonuje dokładny przegląd zębów oraz przeprowadza wywiad z pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę oraz zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Pacjent otrzymuje informacje na temat stanu własnych zębów, różnych możliwości leczenia oraz wstępny kosztorys.

Leczenie i odbudowa zniszczonych próchnicą tkanek zęba

Niestety, czasem pomimo mycia zębów oraz dbania o higienę jamy ustnej bakterie wygrywają z zębami. Powstaje ubytek tkanek zęba. Aby zapobiec dalszemu zniszczeniu struktury szkliwa i zębiny konieczne jest usunięcie próchnicy. Gdy usuniemy próchniczo zmienione tkanki zęba, miejsce w którym była próchnica wypełniamy specjalistycznym materiałem. Potocznie Pacjenci nazywają to „założeniem plomby”.

Odbudowa zęba materiałem światłoutwardzalnym

Wypełnienie kompozytowe jest tym, co pacjenci zwykli potocznie nazywać białą plombą. Po oczyszczeniu zęba z próchnicy, lekarz uzupełnia brakujące tkanki zęba wypełnieniem pozwalającym przywrócić w sposób maksymalnie zbliżony do naturalnego stanu pierwotny kształt i kolorystykę zęba.

Znieczulenia

Znieczulenia zapewniają bezbolesność podczas zabiegu, są skuteczne i bezpieczne – zarówno dla kobiet w ciąży, dzieci, jak i pacjentów ze schorzeniami serca.

Znieczulenie tradycyjne

Lek znieczulający działa szybko, już po kilku minutach od zastosowania, podawany jest w postaci zastrzyku. Pacjent nie odczuwa bólu w czasie zabiegu i przez pewien czas po zabiegu, co sprawia, że okres największego natężenia bólu jest niezauważalny dla pacjenta.

Znieczulenie Quick Sleeper

QuickSleeper to elektroniczny system znieczuleń, który znacznie redukuje ból u pacjenta, jednocześnie zmniejszając czas zabiegu i stres związany z wizytą u stomatologa. QuickSleeper pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, mimo iż używa się mniej środka znieczulającego niż w tradycyjnej technice. Dodatkowo, w porównaniu do tradycyjnych metod, znieczulenie mikroprocesorowe nie powoduje efektu ubocznego w postaci znieczulenia policzków i warg oraz uciążliwego uczucia zdrętwienia twarzy po znieczuleniu.

photo-84.jpg

Po wykonanych zabiegach dla celów terapeutycznych stosujemy laser biostymulacyjny.

Korzyści ze stosowania lasera:

  • Eliminuje wrażliwości pozabiegowe np. po wypełnieniu zęba z głęboką próchnicą, po leczeniu kanałowym, po usunięciu zęba i innych zabiegach chirurgicznych.
  • Sprawdza się również w leczeniu bolesnych zmian błony śluzowej (afty) czy nadwrażliwości odsłoniętych szyjek zębowych.
  • Działanie przeciwzapalne wykorzystuje się przy trudnym i bolesnym wyrzynaniu zębów ósmych i innych ropnych stanach zapalnych.
  • Zdolność lasera do stymulacji i przyspieszenia odbudowy tkanek przydaje się w leczeniu chorób przyzębia (popularnie: parodontoza), zmian okołowierzchołkowych i po zabiegach chirurgicznych.
  • Prosta metoda leczenia i krótki czas trwania terapii.
  • Bezbolesne, sprzyjające pacjentowi i aseptyczne zabiegi, eliminują możliwość infekcji.
  • Dobra akceptacja pacjentów, szczególnie dzieci i ludzi w podeszłym wieku.
  • Proste i efektywne leczenie chorób, których terapia z zastosowaniem metod konwencjonalnych jest niemożliwa.
photo-87.jpg