OKAZYJNA CENA ZA IMPLANT!

Cena: od 2 250 zł

 

Przywróć swój naturalny uśmiech, odzyskaj pewność siebie. Dzięki nowoczesnej stomatologii to takie proste. Współczesna implantologia, daje Państwu możliwość uzupełnienia pojedynczych zębów lub też rozległych a nawet całkowitych braków uzębienia, przy czym nie występuje żadna różnica w porównaniu do zębów naturalnych.

Nowoczesna stomatologia daje nieporównywalny efekt do metod stosowanych sprzed kilkunastu lat. Efekt jest natychmiastowy, naturalny i kompletnie niewyczuwalny.

O Implantologii praktycznie…

Implant nie maskuje czasowo braku zębowego, lecz trwale pełni rolę nowego zęba. To tak jakby trzeci raz wyrósł nam ząb.

Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania 604 611 586

Na czym polega instalacja implantu?

Implant jest częścią kompletnie niewidoczną, pełniącą rolę korzenia zęba i jest zintegrowany w kością szczęki lub żuchwy. Jest on kompletnie niewyczuwalny i biozgodny, czyli organizm traktuje jako swoją integralną część. Materiał użyty do produkcji implantów to tytan. Tytan jest pierwiastkiem chemicznym z grupy metali cenionym i z wielkim powodzeniem używanym w medycynie od lat. Jest to materiał lekki, bardzo wytrzymały, odporny na korozję i mechaniczne uszkodzenia, a przy tym całkowicie akceptowalnym przez ludzki organizm, dlatego tez nie uczula i nie powoduje alergii.

photo-124
Sam zabieg jest podzielony na dwa etapy:

  • instalacja implantu w kości . Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie trwa on znacząco więcej niż zwykły zabieg w gabinetach stomatologicznych. Po wszczepieniu implantu wymgany jest czas potrzebny na wygojenie miejsca zabiegu i trwa on ok. 6 miesięcy, chyba, że lekarz stomatolog prowadzący zezwoli na skrócenie tego czasu.
  • drugim krokiem jest osadzenie widocznej korony protetycznej, wyglądem najbardziej zbliżonym do naszych naturalnych zębów sąsiadujących. Montaż korony do implantu zostaje wykonany również bezboleśnie, szybko, z pomocą łącznika. Efekt jest natychmiastowy.

Natychmiastowy i naturalny efekt…

W przypadku, kiedy pacjent, nie posiada kilku zębów sąsiadujących, bądź też ma kompletny brak uzębienia górnego lub dolnego możliwe jest wykonanie kilku implantów i osadzenie na nich uzupełnienia w postaci mostu całkowitego nieruchomego. Możliwy jest również montaż na implantach protezy całkowitej. Efekt oparty na implantach po zamontowaniu koron, mostu, czy protezy całkowitej jest natychmiastowy.

…i kto powiedział, że droga do uśmiechu jest ciężka…

Protetyka w tematyce implantów…

Protetyka w implantologii może mieć różny przebieg w zależności od wariantu wybranego przez pacjenta w konsultacji z lekarzem stomatologiem prowadzącym. Mogą to być korony, mosty protetyczne bądź też zdejmowane protezy zatrzaskowe. Najczęstszym i integralnym zabiegiem to odbudowa zęba na implancie na koronie porcelanowej. Opracowywanie wyglądu i kształtu korony jest wykonywane w tym samym gabinecie stomatologicznym i zwykle potrzebne jest do tego dwie lub trzy wizyty. W czasie od wygojenia miejsca po instalacji implantu do osadzenia korony możliwe jest wstawienie przez lekarza stomatologa uzupełnienia tymczasowego, które ułatwia funkcjonowanie implantu pacjenta i jest stosowane do momentu zamontowania korony właściwej. Lekarz prowadzący dobiera koronę, aby była kształtem i wyglądem bardzo zbliżona do zdrowych zębów pozostających w sąsiedztwie.

Najczęstsze wątpliwości i pytania pacjentów…

Do czego służy implant?

Implant zastępuje miejsce korzenia zęba pełniąc tę sama funkcję, będąc kompletnie nie wyczuwalny dla pacjenta. Czy czują Państwo korzeń swoich zębów?

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, identycznie jak inny zabieg stomatologiczny, nie różni znacząco i trwa równie porównywalnie .

Po zabiegu instalacji implanta pacjent może odczuwać nieprzyjemne uczucie w okolicy instalacji utrzymujące się stosunkowo krótko i z reguły nie ma potrzeby stosowania środków przeciwbólowych.

Po jakim czasie po wszczepieniu implanta mogę jeść?

Z przyjmowaniem posiłków pacjent powinien się wstrzymać do momentu ustąpienia znieczulenia. Po tym czasie przez parę dni powinno się przyjmować pokarmy miękkie, omijając miejsce wszczepienia . Nie jest to jednak czas drastycznie ograniczający funkcjonowanie pacjenta. Całkowita sprawność odzyskujemy wraz z procesem gojenia się miejsca po instalacji implantu.

Dlaczego implanty są takie drogie?

Metoda nie należy do najtańszych ze względu na potrzebę zastosowania tytanu, jako materiału wytrzymałego i całkowicie biozgodnego. Z tytanu wykonuje się śruby, implanty i łączniki. Sam sposób ich instalacji jest złożony. Implanty służą przez całe życie.

Jak trwałe są implanty?

Odpowiednio i prawidłowo wykonane implanty starczają nam na całe życie. Sam implant jest niezniszczalny, natomiast korona jest trwalsza od naszych naturalnych zębów. Zwykła, codzienna higiena jamy ustnej i standardowe wizyty u stomatologa wystarczą w profilaktyce zdrowych zębów i nienagannego stanu implantu.

Czy można instalować implanty w miejscu gdzie brakuje kości?

Oczywiście! Lekarz stomatolog wykonuje metodę sterowanej regeneracji kości, uzupełniając w ten sposób brakującego fragmentu kości twarzoczaszki. Na tym samym etapie podczas jednego zabiegu lekarz implantolog może wykonać jednocześnie instalację implantu. Niekiedy instalacja implantu jest odsunięta na kolejny zabieg o czym decyduje lekarz stomatolog prowadzący zabieg.

Czy lepiej stosować implant czy most?

Do wykonania mostu trzeba zeszlifować koronę zębów sąsiadujących, tym samym pozbywając ich szkliwa. Zęby są wtedy słabsze i narażone na dalszą degradację. W przypadku instalacji implantów nie ingerujemy w zęby sąsiadujące.

Ile trwa wszczepienie implantu?

Zabieg trwa zazwyczaj nie całą godzinę, w przypadku dwóch implantów 1-2 godzin.

Czy są ograniczenia wiekowe?

Przy instalacji implantu nie ma barier wiekowych. Może to być osoba młoda, która utraciła ząb w wypadku oraz osoba starsza w każdym wieku i z kazdym rodzajem uzębienia i sytuacji zęboczaszki.

Jakie są zalety stosowania implantów?

Do zalet można zaliczyć przede wszystkim powrót pełnego uśmiechu, ale również powrót funkcjonowania obszaru gdzie występował brak. Minimalizację zaniku kości. Brak potrzeby szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów, jak w przypadku mostu. Oszczędność pieniędzy z perspektywy upływającego czasu i innych zabiegów mających na celu utrzymanie funkcji w miejscu występujących problemów zębowych.

Jaki materiał jest używany do wyrobu koron?

Większość koron i mostów jest zrobionych z metalu lub stopów metalu i licowanych ceramiką dopasowaną do koloru naturalnych zębów. Alternatywnym rozwiązaniem wysokiej jakości pod względem estetyki jest porcelana. Ze względu na swoją wytrzymałość, szczególnie odpowiedni dla uzupełnień opartych na implantach jest także tlenek cyrkonu. Można go zastosować dla pojedynczych koron zębowych, jak również dla większych mostów. Jego zaletą jest to, iż odbija on światło podobnie jak naturalne szkliwo, a zatem uzupełnienie jest praktycznie identyczne jak naturalne zęby.

Jestem chory/a na cukrzycę, czy mogę posiadać implant?

Oczywiście, że tak. Samo posiadanie implantu nie jest niewskazane. Może wystąpić problem z gojeniem ran po instalacji implantu, natomiast w momencie kontroli stanu zdrowia i konsultacji z lekarzem stomatologiem, pomoże on przejść bezproblemowo przez cały proces instalacji implantu.

Kiedy powrót do pracy po instalacji implantu?

Po instalacji implantu, na drugi dzień funkcjonowanie pacjenta wraca do normy, a po paru dniach można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Po jakim czasie po instalacji implantu jest przytwierdzana korona?

Czas gojenia się miejsca po instalacji implantu to ok. 6 miesięcy, w żuchwie po ok. 4 miesiącach. Lekarz stomatolog może jednak po monitoringu stanu zarządzić skrócenie czasu w wyniku bardzo prawidłowego procesu gojenia miejsca po wszczepieniu.

Czy ząb zrobiony na implancie jest porównywalny do naturalnego?

Tak! Korona zębowa osadzona na implancie jest wyglądem i kształtem bardzo zbliżona do zęba naturalnego i jest dobierana pod kolorystykę zębów pacjenta poddanego zabiegowi. Pacjent nie wyczuwa różnicy.

Higiena jamy ustnej po wszczepieniu implantu

Higiena jamy ustnej jest niezmiernie ważna w przypadku zębów zdrowych jak i implantów. O implanty dbamy tak dobrze jak o zęby zdrowe. Pamiętamy o codziennych typowych czynnościach do higieny jamy ustnej i zębów oraz o okresowych wizytach u stomatologa.