photo-244.jpg

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna obejmuje szeroką gamę procedur stomatologicznych i skierowana jest do najbardziej wymagających pacjentów.

W Center-Dent Koszalin proponujemy Państwu szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, które poprawią wygląd zębów poprzez zmianę ich koloru, kształtu i ustawienia, a także poprzez estetyczne i eleganckie uzupełnienia braków. Wykorzystując najnowsze technologie dentystyczne, przywracamy Państwu piękny uśmiech, czego efektem jest poprawa samopoczucia, zwiększenie pewności siebie i nowa jakość w kontaktach międzyludzkich.

Proces tworzenia nowego, perfekcyjnego uśmiechu składa się z wielu elementów, dlatego w Center-Dent Koszalin dla każdego pacjenta tworzymy w pierwszej kolejności indywidualny plan działania dopasowany do jego potrzeb. Poprawa estetyki uśmiechu może obejmować m.in.: Z zabiegów wpływających na estetykę zębów proponujemy Państwu m.in.:

Licówki ceramiczne

Wykonujemy je z porcelany prasowanej zapewniającej największą dokładność przylegania do granicy preparacji, co jest niezwykle istotne przy tego rodzaju uzupełnieniu, współpracujemy z renomowanymi pracowniami protetycznego.

Licówki z materiału światłoutwardzalnego,

Licówki mają wygląd cienkich nakładek kompozytowych, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów. Pozwalają wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów dotyczące koloru, kształtu czy położenia zęba w łuku. Licówka w skuteczny sposób pokrywa wszelkie przebarwienia, plamy, a nawet pozwala na zmianę koloru na bielszy. Jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zamknąć przerwy między zębami (najczęściej tyczy się to jedynek) czy skorygować ząb, który wystaje z łuku lub posiada znaczne ubytki na przedniej powierzchni.

Inlay i onlay

Inlay i Onlay to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków.

Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną. Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków. Inlay i onlay mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego.

Estetyczne zamykanie diastem (przerw) pomiędzy zębami materiałem kompozytowym — również po leczeniu ortodontycznym

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna to świetny sposób na zaakcentowanie swojego uśmiechu oraz dodania mu blasku, jaki zapewniają kamienie Swarovskiego. Zabieg zakładania biżuterii nazębnej jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i odwracalny. W każdej chwili możesz swoją ozdobę wymienić na inną lub całkowicie ją ściągnąć, bez żadnej szkody dla Twoich zębów.

photo-245.jpg

WYBIELANIE ZĘBÓW

System wybielania polega na zastosowaniu nadtlenku mocznika i wodoru o stężeniu od 20% do 35% w formie żelu, który nanosimy na szkliwo zębowe (możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym). Powoduje to utlenianie związków organicznych zawartych w strukturze zęba, które są przekształcane na prostsze związki, co znacząco wpływa na mniejszą absorpcję energii świetlnej.

photo-391.jpg

Stomatologia dziecięca

LECZENIE STOMATOLOGICZNE DZIECI

Pedodoncja jest działem stomatologii zajmującym się profilaktyką oraz leczeniem zębów dzieci. Głównym celem pedodoncji jest zapobieganie powstawaniu problemów w obrębie jamy ustnej, dlatego też bardzo ważne jest, aby dziecko już od najmłodszych lat znajdowało się pod stałą opieką stomatologiczną celem wykluczenia potencjalnych problemów.

Wizyta adaptacyjna

photo-89.jpg

Z własnego doświadczenia wiemy, że pierwsza wizyta dziecka jest najważniejsza, ponieważ rzutuje na całe późniejsze nastawienie do leczenia. Na pierwszej wizycie demonstrujemy dziecku instrumenty i aparaturę. Dziecko może pojeździć na fotelu, pobawić się ssakami, pomanipulować przyciskami konsoli i zaznajomić się ze wszystkim, co go interesuje, oczywiście pod okiem naszego personelu.

Wypełnienie w zębie mlecznym

Wbrew obiegowym opiniom zęby mleczne trzeba leczyć tak samo, jak zęby stałe. W tym celu specjalnie dla małych pacjentów zostały stworzone różnokolorowe materiały wypełniające firmy Twinki Star. Dziecko samodzielnie wybiera kolor wypełnienia, a po zabiegu na ekranie monitora ogląda swojego kolorowego ząbka. Kolorowe wypełnienia zachęcają dzieci do współpracy z lekarzem i odwracają uwagę dziecka od zabiegu, który przestaje być stresującym przeżyciem, a staje się ciekawą i pouczającą zabawą. Po wizycie każdy z naszych małych, dzielnych pacjentów otrzymuje nagrodę.

Wypełnienia dla dzieci Twinky Star dostępne są w 7 kolorach:

  • złoty
  • srebrny
  • niebieski
  • różowy
  • zielony
  • pomarańczowy
  • cytrynowy

Lakierowanie zębów lakierem fluorowym Duraphat

Lakierowanie lakierem fluorowym jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Im więcej fluoru jest wbudowanego w strukturę szkliwa, tym bardziej jest ono odporne na demineralizację pod wpływem kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe.

Lakowanie zębów

Lakowanie jest zabiegiem polegającym na wypełnianiu bruzd i zagłębień na powierzchniach żujących zębów lakiem szczelinowym, który dzięki unikalnym właściwościom lepkości, dokładnie przywiera i wypełnia wszystkie szczeliny zęba. Wypełnienie szczelin zęba lakiem zabezpiecza przed zaleganiem w nich resztek pokarmowych, które gromadząc się w bruzdach, sprzyjają rozwojowi bakterii, a co za tym idzie próchnicy — już w początkowym okresie stałego uzębienia. Zęby po zabiegu lakowania powinno się kontrolować w gabinecie stomatologicznym co 6 miesięcy, gdyż w tych miejscach, gdzie uszczelniacz wypadł, wypłukał się czy uległ starciu, należy ponowić lakowanie.

Impregnacja

Lapisowanie to technika, polegająca na nasączaniu powierzchni zęba, roztworem azotanu srebra, stosuje się ją w przypadku, gdy większa część powierzchni zęba mlecznego jest już mocno zniszczona przez próchnicę i nie da się założyć wypełnienia. Lapisowanie pozwala zatrzymać próchnicę, a jednocześnie ocala ząb przed usunięciem. Ząb warto ratować, bo przedwczesne usuwanie zębów mlecznych grozi późniejszymi wadami zgryzu.

Pielęgnacja zębów u dzieci

Zęby mleczne należy pielęgnować już od momentu pojawienia się pierwszego ząbka najlepiej rozpocząć profilaktykę poprzez zabawę.

Wraz z dziećmi należy regularnie czyścić zęby po posiłkach.

Słodycze lepiej spożywać po posiłku, przed szczotkowaniem zębów, a nie jako przekąski przed posiłkiem. Nie uspokajać dziecka łakociami, nie podawać często słodzonych napojów.

Od momentu, kiedy pojawi się pierwszy ząbek, dzieci powinny być badane przez stomatologa co 3-4 miesiące.

Po ukończeniu 6 lat można zacząć stosować pastę do zębów dla dorosłych z większą zawartością fluoru, w celu zapewnienia lepszej ochrony przed próchnicą.

photo-88.jpg